Na pograniczu medycyny

Filc medyczny

Filc medyczny

Chyba każdy z nas miał w swoim życiu styczność z filcem. Kojarzy nam się on głównie z elementami dekoracyjnymi, wykończeniowymi czy chociażby wkładkami do butów. Z filcowych podkładek korzystamy w salonie, a nasze dzieci używają filcu do prac plastycznych. Ale czy kiedykolwiek zdarzyło się, by w Waszej świadomości pojawił się tak zwany filc medyczny? Jeśli […]

Filc medyczny Czytaj więcej »

Sylimaryna

Sylimaryna

Sylimarina to związek chemiczny otrzymywany z rośliny o nazwie ostropest plamisty, która rośnie w Europie i Azji. Używana jest w medycynie alternatywnej (a coraz częściej i tradycyjnej), jako środek wzmacniający wątrobę i układ odpornościowy. Jest ona uważana za skuteczny suplement wspomagający w chorobach wątroby, takich jak marskość wątroby i stłuszczenie wątroby. Może być również stosowana jako środek przeciwzapalny i przeciwutleniający. Sylimarina jest dostępna w postaci suplementów diety. Należy pamiętać, że nie jest to lek i nie powinno się go stosować bez konsultacji z lekarzem.

Sylimaryna Czytaj więcej »

Światło niebieskie

Światło niebieskie i jego wpływ na zdrowie

Przyszło nam żyć w czasach, w których dobrodziejstwa (czy też w niektórych aspektach przekleństwa) cyfrowe wykorzystujemy niemal do maksimum. Dzieci, które dziś przychodzą na świat, nie będą znały życia bez internetu, social mediów, telefonów w zegarku. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi nasze potrzeby i dostarczane nam w odpowiedzi na te potrzeby rozwiązania.

Światło niebieskie i jego wpływ na zdrowie Czytaj więcej »

INFORMACJA

Treści na Stronie internetowej www.choroba.com.pl udostępniane są wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych, popularnonaukowych i nie stanowią porady medycznej, na której mogliby Państwo polegać. Wszelkie informacje zawarte na tejże stronie internetowej są dostarczane wyłącznie do celów edukacyjnych i nie mają na celu zastąpienia indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza lub innego dostawcę usług zdrowotnych ani nie stanowią rekomendacji jakiegokolwiek określonego sposobu leczenia. Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.