Symptomy

Gorączka

Gorączka

O gorączce mówimy w sytuacji, gdy temperatura ciała zwiększa się w wyniku choroby, np. jako reakcja obronna organizmu na wirusy czy bakterie. Gorączką, w zależności od skali oraz miejsca pomiaru, nazywamy w dużym uproszczeniu temperaturę ciała powyżej 38 stopni Celsjusza.

Gorączka Czytaj więcej »

Kaszel

Kaszel

W zależności od rodzaju oraz przyczyny kaszlu, różne jest postępowanie z tym kaszlem. Inaczej wygląda też kaszel u dzieci i inaczej u dorosłych. Kaszel jest odruchem bezwarunkowym i zalicza się go do mechanizmów ochronnych układu oddechowego. Powodowany jest poprzez pobudzenie punktów kaszlowych, które znajdują się w oskrzelach, tchawicy, nosogardzieli i krtani.

Kaszel Czytaj więcej »

katar

Katar

Katar to dolegliwość, z którą raz na jakiś czas mierzy się każdy z nas. Jest to bardzo powszechna i uciążliwa sprawa. Istnieje powiedzenie, że katar leczony trwa siedem dni, a nieleczony tydzień. I coś w tym jest. Katar jest jednym najczęściej pojawiających się objawów infekcji wirusowych – jest naturalną odpowiedzią immunologiczną organizmu. Jest też wskazówką dla lekarza z jakim schorzeniem, a raczej przyczyną, mamy do czynienia.

Katar Czytaj więcej »

INFORMACJA

Treści na Stronie internetowej www.choroba.com.pl udostępniane są wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych, popularnonaukowych i nie stanowią porady medycznej, na której mogliby Państwo polegać. Wszelkie informacje zawarte na tejże stronie internetowej są dostarczane wyłącznie do celów edukacyjnych i nie mają na celu zastąpienia indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza lub innego dostawcę usług zdrowotnych ani nie stanowią rekomendacji jakiegokolwiek określonego sposobu leczenia. Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.