Inne choroby

Hipopigmentacja

Hipopigmentacja

Hipopigmentacja to stan, w którym skóra jest słabo pigmentowana lub niepigmentowana w ogóle. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak choroby, uszkodzenia skóry, leki lub dziedziczność. Hipopigmentacja może prowadzić do powstania białych plam na skórze. Może być leczona różnymi sposobami, w zależności od przyczyny, ale czasami nie jest możliwe całkowite wyleczenie tego stanu.

Hipopigmentacja Czytaj więcej »

Hiperfagia

Hiperfagia

Hiperfagia to stan, w którym osoba charakteryzuje się nadmiernym apetytem i niekontrolowanym przyjmowaniem dużych ilości pokarmu. Może być wywołana różnymi czynnikami, takimi jak zaburzenia hormonalne, choroby psychiczne lub uzależnienia od jedzenia. Hiperfagia może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak otyłość, cukrzyca lub choroby serca. W przypadku hiperfagii konieczne jest zasięgnięcie porady lekarza i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Hiperfagia Czytaj więcej »

Syndrom nieuczesanych włosów

Syndrom nieuczesanych włosów

Każdy z nas kojarzy słynne zdjęcie Alberta Einsteina z wystawionym na wierzch językiem, prawda? Okazuje się jednak, że to nie język, a nastroszone włosy powinny przykuć naszą uwagę. Symbolizują one dzisiaj rzadką chorobę genetyczną – syndrom nieuczesanych włosów zwany również zespołem szklanych włosów. Na świecie żyje obecnie jedynie około stu osób z takim schorzeniem i jest to jedna z najrzadszych chorób o podłożu genetycznym na świecie.

Syndrom nieuczesanych włosów Czytaj więcej »

Choroba wysokościowa

Choroba wysokościowa

Czym jest choroba wysokościowa? Skąd się wzięła? Jak się objawia i co można zrobić, gdy się pojawi? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Choroba wysokościowa – objawyWysokościowy obrzęk mózguJak radzić sobie z chorobą wysokościowąKto jest w w grupie ryzyka chorobą wysokogórską?Choroba wysokogórska – leczenieW jakich sytuacjach może pojawiać się choroba wysokościowa? W dużym uproszczeniu należy

Choroba wysokościowa Czytaj więcej »

INFORMACJA

Treści na Stronie internetowej www.choroba.com.pl udostępniane są wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych, popularnonaukowych i nie stanowią porady medycznej, na której mogliby Państwo polegać. Wszelkie informacje zawarte na tejże stronie internetowej są dostarczane wyłącznie do celów edukacyjnych i nie mają na celu zastąpienia indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza lub innego dostawcę usług zdrowotnych ani nie stanowią rekomendacji jakiegokolwiek określonego sposobu leczenia. Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.